Την 3η συνεχόμενη νίκη έκανε η γυναικεία ομάδα μας πραγματοποιώντας ακόμα μία πολύ καλή εμφάνιση. Αυτή τη φορά αντιμετώπισε εκτός έδρας την αξιόμαχη ομάδα της Σχολής Μωραίτη, την κέρδισε με 1-3 σετ παίρνοντας τους 3 βαθμούς και ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα κέρδισε το 1ο σετ με 13-25 αλλά το 2ο σετ δεν ήταν το ίδιο καλό, παρ’όλα αυτά ισοφάρισε σε 23-23 αλλά 2 λάθη στο τέλος στοίχισαν την απώλεια του σετ με 25-23. Το 3ο το κερδίσαμε εύκολα με 5-25, αλλά στο 4ο σετ υπήρξε η αντίδραση της αντίπαλης ομάδας και πήγαινε πόντο – πόντο μέχρι το τέλος, που δείξαμε την κατάλληλη ψυχραιμία και το κερδίσαμε με 25-27 μαζί και τους 3 βαθμούς.

Ιορδανίδου – Συκοβάρη – Μιχαλιά – Σκόνδρα – Λαφαζάνη – Παπαγεωργίου (λ.Μαρινάκη – Στέφου – Σταμούλη) πρ. Σ.Ιορδανίδου